خرید خودروهای چینی از روی اجبار است!

جک s5

نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو می‌گوید: تشدید تحریم‌ها عرضه خودروهای چینی به بازار را نصف و قیمت آنها را گران کرده است. در حال حاضر قیمت هایما ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیون تومان است.

به گزارش اتاق خبر دنده معکوس، به گفته نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو؛ تشدید تحریم‌ها، عرضه خودروهای چینی به بازار را نصف کرد؛ این در حالیست که افزایش میزان تقاضا قیمت برخی خودروها همچون هایما را نسبت به یک سال گذشته دو برابر کرده است.

با تحریم صنعت خودروی کشور، تولید بسیاری از محصولات مونتاژی خودروسازان که وابستگی زیادی به قطعات وارداتی داشتند، متوقف ماند. همچنین با اعمال محدودیت واردات خودرو و توقف خط تولید خودروهای فرانسوی تقاضای مردم در بازار برای خرید خودروهای چینی افزایش یافت اما واردات CKD خودروهای مونتاژی چینی از تشدید تحریم‌های آمریکا در امان نمانند.

هنوز کرمان موتور و مدیران خودرو به عنوان نماینده شرکت‌های چینی در بازار ایران فعال هستند اما عرضه خودرو این شرکت‌ها به بازار کاهش یافته است.

نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو معتقد است: با اعمال محدودیت در بازار خودرو ایران و ممنوعیت واردات خودرو تقاضای مردم برای خرید خودروهای چینی افزایش یافت اما خودروهای چینی تاکنون کارایی خوبی نداشتند و متقاضیان نسبت به خرید این خودروها ناراضی هستند.

بابت خودرو چینی پول ندهید

اسد کرمی درباره وضعیت بازار خودروهای چینی به تجارت‌نیوز گفت: چنانچه واردات خودرو آزاد بود، کسی خودرو چینی نمی‌خرید؛ امروز علت استقبال مردم از خرید خودروهای چینی این است که محبور هستند و دست‌شان خالی است. معتقدیم کسانی که خودروی خوب سوار شده‌اند به سراغ خرید خودرو چینی نمی‌روند.

او اظهار کرد: با افزایش استقبال خرید مردم از خودروهای چینی قیمت برخی خودروها همچون هایما نسبت به مدت مشابه سال گذشته دو برابر شده است. در حال حاضر قیمت هایما 700 تا 800 میلیون تومان است.

یک نظر

 1. ایرانی خوبه…🙄
  دنا بخرید ۶۰۰ میلیون
  ۵ سال ام وی ام دارم واقعا فوق العادست
  ۸ سال پارس داشتم ۴ مدل عوض کردم یکی از یکی بدتر
  الیته یه مدل ۸۲ فرانسوی داشتم از همه بهتر بود
  ولی شما که ابگین مقاله را نشر میدی باید اول با چند نفر از کسایی که دارن نظرخواهی کنی بعد تیتر بزنی
  خواستید من پیج ام وی ام سوارا بهتون میدم سوال کنید

پاسخ دهید

لطفاً نظرتو بنویس، حتماً رسیدگی میشه
لطفاً نام خودت رو اینجا وارد کن