تصویب فاصله ۱۰ درصد سود در قیمت‌های بازاری خودروها

قیمت خودرو

رییس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان گفت: برای انجام معاملات، قیمت خودرو در کف بازار شامل قیمت درب کارخانه به علاوه حداکثر ۱۰ درصد سود خواهد بود و بازرسان این سازمان نظارت خواهند کرد که هر کجا قیمتی بالاتر از این ارقام داده شود، به منزله گران‌فروشی بوده و با آن مقابله خواهند کرد .

به گزارش اتاق خبر دنده معکوس به نقل از ایرنا، عباس تابش در خاتمه جلسه امروز دوشنبه ستاد تنظیم بازار با محوریت قیمت‌گذاری خودرو در جمع خبرنگاران افزود: خودروسازان متعهد به تولید یک میلیون و 200 هزار دستگاه خودرو در سال جاری شده‌اند که بر مبنای آن، در هر ماه برنامه‌های تولیدی آنها گرفته می‌شود تا به تناسب 60 درصد تعهدات و معوقات باقی مانده و 40 درصد فروش فوق العاده به دست مشتریان برسد.

وی بیان داشت: با قیمت‌های اعلامی جدید، نسبت به قیمت‌های هفدهم دی ماه سال 97 ستاد تنظیم بازار 23 درصد به قیمت درب کارخانه خودروهای سایپا و 10 درصد به قیمت درب کارخانه خودروهای ایران خودرو اضافه خواهد شد.

تابش خاطرنشان کرد: به این منظور محدودیت‌هایی نظیر هر کد ملی یک دستگاه خودرو، محدودیت سنی بالای 18 سال و عدم ثبت‌نام یا دریافت خودرو از ایران خودرو و سایپا در سه سال گذشته در نظر گرفته شده است.

رییس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان تاکید کرد: قیمت خودرو در نمایشگاه‌ها باید در دید عموم بوده و قیمت‌ها در فضای مجازی نیز باید متعارف بوده، عرضه کننده خودرو احراز هویت شده باشد و خودروهای واقعی عرضه کرده باشند.

تابش با بیان اینکه خودروها نباید بیش از سه ماه در پارکینگ‌ها نگهداری شده باشد، افزود: در صورتی که در این مدت به نمایندگی‌ها برای سرویس‌های اولیه مراجعه نکرده باشند، به منزله احتکار تلقی شده و گارانتی آنها ابطال خواهد شد.

پاسخ دهید

لطفاً نظرتو بنویس، حتماً رسیدگی میشه
لطفاً نام خودت رو اینجا وارد کن