محصول جدید ایران خودرو ریرا | محصول جدید ایران خودرو ریرا کیفیت خوبی نخواهد داشت

محصول جدید ایران خودرو کیفیت خوبی نخواهد داشت

ماه گذشته شرکت خودروسازی ایران‌خودرو با انتشار تصاویری از عرضه محصول جدید خود به نام ریرا خبر داد.

به گزارش اتاق خبر دنده معکوس، روز یکشنبه، در مراسمی با حضور وزیر صمت که در آستانه استیضاح است و همچنین مدیران ارشد شرکت خودروسازی ایران خودرو، این خودرو رونمایی شد. البته با تحولات روزهای اخیر مشخص نیست آیا استیضاح انجام می‌شود و رای می‌آورد یا خیر.
 

مشخصات فنی ریرا

ریرا که اولین کراس اوور ملی نام‌گذاری شد، براساس پروژه K125 تولید می‌شود. ابعاد و شکل ظاهری ریرا به خودروهایی همچون پژو 2008 نزدیک است.

«ری‌را» ایران خودرو به موتور EF7 پلاس توربوشارژ یا همان TC7 پلاس مجهز شده است. این موتور ۱.۷ لیتری چهار سیلندر ۱۶ سوپاپ توربوشارژ، قادر به تولید ۱۶۰ اسب بخار قدرت در دور ۵۰۰۰ و ۲۴۰ نیوتن متر گشتاور در دور ۱۶۰۰ تا ۴۵۰۰ است.

قیمت و زمان عرضه
این خودرو با چه قیمتی به بازار عرضه می‌شود؟

مهدی خطیبی در این رونمایی اعلام کرد که این خودرو با قیمتی حدود ۶۰۰ میلیون تومان به بازار عرضه می‌شود.

پیش از این، عماد جعفری، کارشناس صنعت خودرو در رابطه با قیمت احتمالی این کراس‌اوور ملی گفته بود: احتمال دارد این خودرو قیممتی بین ۶۰۰ تا ۷۰۰ میلیون تومان داشته باشد.

اما زمان عرضه ریرا همچنان مشخص نیست.

همچنین، جعفری در رابطه با زمان احتمالی عرضه این خودرو گفت: رونمایی ریرا یک شوی تبلیغاتی برای ایران‌خودرو است. به نظر نمی‌رسد این شرکت بتواند به زودی این محصول را تولید و به بازار عرضه کند و احتمالا محصول جدید ایران‌خودرو تا یک یا دو سال دیگر عرضه می‌شود.
 

ریرا کیفیت خوبی نخواهد داشت

او افزود: نکته مهمی که در این کراس‌اوور ملی وجود دارد این است که به احتمال زیاد طراحی کابین را به قطعه‌سازان ایرانی می‌سپارند تا از شباهت آن به پژو کاسته شود.

این کارشناس صنعت خودرو ادامه داد: به نظر می‌رسد کیفیت مواد اولیه این خودرو همانند دنا و پارس باشد. حتی اگر در نهایت از طراحی خوبی برخوردار شود، کیفیت خوبی نخواهد داشت. زیرا مرکز تحقیقات این شرکت خودروسازی، سفارش قطعه با کیفیت مناسب را به قطعه‌ساز نمی‌دهد.

پاسخ دهید

لطفاً نظرتو بنویس، حتماً رسیدگی میشه
لطفاً نام خودت رو اینجا وارد کن