X55 پرو مدیران خودرو | تست رانندگی X55 پرو مدیران خودرو در پیست آزادی

X55 پرو مدیران خودرو | تست رانندگی X55 پرو مدیران خودرو در پیست آزادی

روز 31 فروردین ماه 1401 فرصتی بود برای اصحاب رسانه که علاوه بر رویت ظاهر خودروی جدید شرکت مدیران خودرو، ام وی ام X55 پرو، این خودرو را بیشتر مورد بررسی قرارداده و تست‌های مورد نظر را بر روی آن انجام دهند.

با ما همرا باشید با گزارش تست رانندگی X55 پرو مدیران خودرو در پیست مجموعه آزادی

کراس اوور کامپکت X55 مدیران خودرو محصول جدید این شرکت بود که از سال ۱۳۹۸ روانه بازار کشور شد. حالا و پس از 3 سال از گذشت نسخه اول، نسخه فیس لیفت با نام ام وی ام X55 پرو به عنوان محصول جدید مدیران خودرو قرار است روانه بازار خودرو شود. این نسخه فیس لیفت شده از برخی جهات مورد ارتقا و تغییرات قابل توجهی قرار گرفته است. در ادامه با مشخصات فنی و امکانات رفاهی این کراس اوور آشنا خواهیم شد.

مشخصات ام وی ام X55 پرو

نمای ظاهری ام وی ام X55 پرو

ام وی ام X55 پرو از لحاظ ظاهری نسبت به نسخه اصلی خود متفاوت به نظر می‌رسد و طراحی جلوپنجره و گرافیک کاسه چراغ‌های آن را تغییر کرده‌است. چراغ‌های جلو تغییر خاصی به خود ندیده است اما سیستم روشنایی آن کاملا به نوع LED تغییر یافته است.

زیر سپرهای مجهز به سیستم روشنایی در روز نوع LED نیز با تغییر فاحش در طراحی مواجه شده است و حالا طراحی تقریبا مثلثی ادغام شده در دو گوشه سپر دارد. در نمای جانبی X55 پرو و در بخش مشکی رنگ ضربه‌گیرهای رکاب، از تریم تزئیناتی قرمز بر روی تریم مشکی پیانویی استفاده شده است که در زیر سپر نمای جلوخودرو نیز دیده می‌شود.

از سایر تغییراتی که طراحان برای این کراس اوور چینی در نظر گرفتند می‌توان به الگوی جدید سپر جلو، چراغ‌های روشنایی روز جدید، جلو پنجره کهکشانی و رینگ‌های جدید اشاره کرد.

نمای داخلی ام وی ام X55 پرو

طراحی داخلی نسخه فیس لیفت X55 پرو دگرگونی کاملی نسبت به نسخه پیشین خود داشته است. داشبورد و تزئینات داخلی این خودرو با نمای داخلی کراس اوور جدید رده بالاتر تیگو 7 پرو تقریباً مشترک شده است که شامل استفاده از طراحی ساده اما جذاب داشبورد افقی قرینه، مزین به تریم تزئیناتی چرم قرمز رنگ، مشترک با رودری‌ها و صندلی‌ها و حتی دوخت بخیه به کار رفته در نمای داخلی است که جلوه متمایزی به X55 پرو می‌بخشد. کنسول میانی با تریم مشکی رنگ پیانویی وکلید‌های کنترلی لمسی نیز از نوع دو طبقه، مجهز به شیفتر دنده از نوع الکترونیکی است که جلوه بسیار زیباتری نسبت به نسخه پیشین به نمای داخلی می‌بخشد.

مشخصات فنی ام وی ام X55 پرو

پیشرانه همان نسخه 1.5 لیتری چهار سیلندر توربوشارژر است اما حالا با افزایش 10 اسب بخاری توان، حالا برابر با 156 اسب بخار و 230 نیوتون متر گشتاور دارد و به جای گیربکس شش سرعت دو کلاچ (6DCT) در نسل قبل، به نسخه 9 سرعت ضریب متغیر (9CVT) مجهز شده است که در سایر محصولات جدید مدیران خودرو نظیر آریزو 5 جدید و آریزو 6 نیز دیده می‌شود.

مشخصات کلی ام وی ام X55 پرو

نوع موتورخطی بنزینی
حجم موتور۱.۵ لیتر
سیلندر / سوپاپ۴ / ۱۶
تنفس موتورتوربوشارژ
قدرت۱۴۷ اسب بخار
گشتاور۲۱۰ نیوتن.متر
گیربکساتوماتیک CVT با ۹ دنده مصنوعی
محور محرکدیفرانسیل جلو
شتاب۱۰.۹ ثانیه
سرعت۱۸۰ کیلومتر در ساعت
مصرف سوخت۷.۱ لیتر در صد کیلومتر
استاندارد آلایندگییورو ۶
فرمانبرقی
بدنهکراس اوور
نوع رینگآلومینیومی

ابعاد و ظرفیت های ام وی ام X55 پرو

طول۴۳۵۸ میلیمتر
عرض۱۸۳۰ میلیمتر
ارتفاع۱۶۷۰ میلیمتر
فاصله محورها۲۶۳۰ میلیمتر
وزن خالص۱۴۰۵ کیلوگرم
تعداد سرنشین۵ نفر
ظرفیت صندوق عقب—–
حجم مخزن سوخت۵۱ لیتر
قطر رینگ۱۸ اینچ

آپشن‌ها و امکانات ام وی ام X55 پرو

مدیران خودرو ام وی ام X55 را با امکاناتی نظیر ۴ کیسه هوا، سانروف، ترمز پارک برقی، فرمان کمکی برقی، صندلی برقی راننده، جلو آمپر دیجیتال، نمایشگر لمسی، دوربین ۳۶۰ درجه، سنسور نور، استارت دکمه ای، ساعت هوشمند، رینگ آلومینیومی، اتوهلد، سامانه کنترل حرکت در سراشیبی، سامانه کنترل پایداری و… مونتاژ می کند.اما حال قرار است تا X55 پرو با امکانات بیشتری نظیر شارژر بی سیم تلفن همراه، کیسه هوای پرده ای، نور پردازی کابین، کول باکس، تهویه اتوماتیک دوکاناله، دسته دنده الکتریکی و… به بازار بیاید.

کروز کنترلدارد
کروز کنترل هوشمندندارد
کنترل ایستایی در سربالاییدارد
کنترل سرعت در سرازیریدارد
کنترل کششدارد
کنترل پایداریدارد
اتو پارکندارد
سنسور جلوندارد
سنسور عقبدارد
رادار نقطه کورندارد
رادار تغییر لاینندارد
رادار تصادف جلوندارد
رادار تصادف عقبندارد
ترمز ضدقفلدارد
ترمز کمکیدارد
ترمز اضطراریندارد
ترمز پارک برقیدارد
اتولایتدارد
چراغ روزدارد
دکمه های کنترلی فرماندارد
گرم کن فرمانندارد
نمایشگر اطلاعات و سرگرمیدارد
ناوبریدارد
نمایشگر هدآپندارد
دوربین عقبدارد
دوربین جانبیدارد
دوربین ۳۶۰ درجهدارد
کیسه هوادارد
ورود بدون کلیددارد
استارت بدون کلیددارد
تهویه اتوماتیکندارد
صندلی برقی رانندهدارد
صندلی برقی سرنشین جلوندارد
گرم کن صندلی جلوندارد
سردکن صندلی جلوندارد
آینه بغل برقیدارد
گرم کن آینه بغلدارد
پانوراماندارد
سانروفدارد

کاتالوگ رسمی ام وی ام X55 پرو

جمع بندی ام وی ام X55 پرو

در مجموع و پس از انجام تست‌های محدود به پیست مجموعه آزادی، بررسی هندلینگ خودرو در پیچ‌ها، بررسی سیستم کنترل پایداری، تست ترمز و سایر آزمون‌ها مربوطه نتایج زیر بدست آمد.

سیستم کنترل پایداری این خودرو از وضعیت مناسب و بروزی برخوردار است که عکس العمل‌ها سریع و به موقع آن سر پیچ‌ها کاملا مشهود بود.

با وجود استفاده از گیبرکس CVT که جایگزین سیستم دوکلاچه در نسخه پیشین شده است، در این قسمت ضعف رویت شد.

سیستم ترمز این خودرو از پاسخ خوبی در سرعت بالای 100 کیلومتر بر ساعت برخودار بود و نسبت سایر رقبای هم سگمنت خود از برتری کاملا مشخصی بهره می‌برد.

ایزولیشن (عدوم ورود صدا به داخل) داخلی خودرو نسبت به نسخه پیشین خود پیشرفت بسیار زیادی داشته و سر و صدای خاصی در خودرو شنیده نمی‌شود.

قیمت ام وی ام X55 پرو

هنوز هیچ قیمت مشخصی از طرف شرکت مدیران خودرو برای ام وی ام X55 پرو تعیین نشده است اما برآوردهای ما نشان می‌دهد که این خودرو قیمتی در حدود 950 میلیون تومان را به خود خواهد دید.

سبد محصولات خانواده ام وی ام مدیران خودرو

در سال 1401 شاهد سبد قابل قبولی از محصولات خانواده ام وی ام مدیران خودرو نظیر محصولاتی مانند X55 پرو، X22 پرو، آریزو 5 فیس لیفت و تیگو 7 معمولی هستیم. در سالهای اخیر با وجود شدت و ضعف‌های تحریم خودروسازی ایران و تبعات آن بر تولیدکنندگان، شاهد سبد رو به رشد و متنوعی از سگمنت‌های نیاز بازار ایران از شرکت مدیران خودرو بوده‌ایم و امید است این روند در سالهای آتی شتاب بیشتری گرفته تا رضایت هرچه بیشتر مشتریان جلب گردد.

گالری تصاویر ام وی ام X55 پرو

یک نظر

پاسخ دهید

لطفاً نظرتو بنویس، حتماً رسیدگی میشه
لطفاً نام خودت رو اینجا وارد کن